Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla

Využití tepelných čerpadel

Využití tepelných čerpadel

Venkovní tepelné čerpadlo

Využití tepelných čerpadel

18. 4. 2013, 10:26

Tepelná čerpadla jsou jedním z alternativních zdrojů energie. Umožňují čerpat teplo z okolí, konkrétně ze země, vzduchu nebo vody, a díky němu pak vytápět vnitřní prostory nebo ořívat vodu. Tepelná čerpadla tak šetří peníze i přírodu.

Využití tepelných čerpadel

Velkou výhodou tepelných čerpadel je fakt, že je coby alternativní zdroj energie může využívat doslova každý. Teplo určené k vytápění nebo ohřevu vody se totiž zízkává celkem jednoduše z okolního prostředí, z vody, ze země nebo ze vzduchu. Zdroje jsou tedy opravdu velmi dostupné. Z toho důvodu využívá tepelná čerpadla i stále více soukromých domácností.

Využívejte přírodu

Přírodu je třeba chránit. Přírodu ale můžeme i využívat a zároveň tím vlastně chránit. Alternativní zdroje tepla a případně elektřiny jsou toho jasným důkazem. Topit díky slunci, vodě či zemskému teplu namísto uhlí nebo plynu je pro životní prostředí mnohem šetrnější. A nejen pro něj. Pokud se rozhodneme pro tepelné čerpadlo, počáteční investice se nám zaručeně a velmi rychle vrátí v podobě viditelně nižších nákladů na vytápění a teplou vodu.

Tepelné čerpadlo kamkoli

Alternativní topení a ohřev vody je ideální napříkad na chatu, chalupu. Menší prostory vytopíte snadněji. Teplá voda v bazénu bude zadarmo. Pozor jen na to, že tepelná čerpadla, která získávají energii ze vzduchu, vody či země nemohou fungovat sama o sobě. Je nutné nějak je pohánět. Přísun klasické eletřiny je tedy nezbytný. Elektřiny ale spotřebujete jen zhruba třetinu, dvě třetiny už pak nahradí tepelné čerpadlo. Pokud byste chtěli být stoprocentně alternativní, využijte k výrobě elektřiny solární a fotovoltaické panely a obejdete se bez klasické přípojky zcela.

Využití tepelných čerpadel celoročně

Mnoho lidí využívá tepelná čerpadla hlavně v létě. Například k ohřevu vody do bazénu, venkovní sprchy, častým příkladem je i přitápění ve skleníku a podobně. Čerpadla ale najdou využití i přes zimu. Vytápějte třeba garáž, zimní zahradu. Nebo snižte náklady za topení v celém domě tím, že z části zapojíte tepelné čerpadlo.
Zobrazení: 75818 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 1