Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla

Využití tepelných čerpadel

Využití tepelných čerpadel

Využití solárních panelů

Využití solárních panelů

18. 4. 2013, 10:06

Solární panely se konečně stávají hitem i u nás. Dá se skoro říct, že prostě rostou všude kolem jako houby po dešti. Není se co divit, jejich využití je totiž skutečně velmi široké. Pořizují si je stále častěji i soukromé domácnosti.

Využití solárních panelů

Solární kolektory a takzvané fotovoltaické panely umí vytápět vnitřní prostoty, ohřívat teplou užitkovou vodu, ale i vyrábět elektrickou energii. Odtud rozdělení na dva základní typy. Kolektory i fotovoltaické panely lze samozřejmě i kombinovat a velikásnskou výhodou je, že je můžete umístit doslova kamkoli. Ideální je střecha, zahrada, terasa, balkón.

Soukromá solární elektrárna

Solární panely dokáží vytopit dům, chatu, garáž, ale klidně i větší prostory. Záleží jen na vás, jak výkonnou elektrárnu si pořídíte. Při neustále se zdražujícím topení elektřinou či plynem není na co čekat. I mnohem levnější teplou užitkovou vodu jistě oceníte. Panely, které vyrábějí elektrickou energii jistě oceníte především v místech, kde chybí klasická přípojka. Například chaty i chalupy vlastníme často tam, kde je takový klid od civilizace, že tam prostě elektřinu nezavedli. I v případech, kdy elektřinu zavedenou sice máte, ale proud často nečekaně vypadává, jistě oceníte soukromou solární elektrárnu.

Šetřete energii

Moderní, pasivní a takzvané nízkoenergetické domy se snaží ušetřit co nejvíce peněz, které bychom platili za elektřinu, topení, vodu. Proto je jejich součástí velmi často právě solární elektrárna. Solární panely většinou nenahrazují klasické zdroje v plné míře. Ale z velké části pomáhají celkovou spotřebu pokrýt. Jedná se o takzvané hybridní solární systémy.

Využívejte solární panely doslova všude

Pokud ještě žijete v představě, že solární panely mají smysl jen tam, kde praží slunce od rána do večera den co den, nenechte se mýlit. Moderní zařízení pracují s denním světlem. Není nutné aby slunce pražilo. Navíc energie se ukládá do zásob. Rozhodně se tedy nebojte, že teplá voda bude jen ve dne a podobně. Enegrii ze sliúnce lze získat kdykoli, kdekoli.
Zobrazení: 79718 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 3