Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla

Využití tepelných čerpadel

Využití tepelných čerpadel

Solární panely

Solární panely

18. 4. 2013, 10:00

Získávání energie z netradičních zdrojů se v posledních letech stává konečně hitem i u nás. Uvažujete i vy o tom, že byste ušetřili sobě peníze a všem, především pak dalším generacím, čisté životní prostředí? Je na čase pořídit si solární panely.

Solární panely

O co se vlastně jedná. Solární panely nebo také solární kolektory dokáží, jak už název napovídá, čerpat energii ze slunečního záření. Přeměňují ho v elektřinu či tepelnou energii k vytápění, ohřevu vody a podobně. Podle toho rozlišujeme solární kolektory a takzvané fotovoltaické panely. Umístit je lze na třechu, zahradu, ale třeba i balkón nebo terasu.

Dva druhy panelů

Podle hlavní funkce panelů rozlišujeme dva základní typy. Solární kolektory se využívají především k vytápění vnitřních prostor a také k přípravě teplé užitkové vody. Fotovoltaické panely pak vyrábějí elektrickou energii. Proto se využívají nejčastěji v místech, kde není klasická přípojka. Ideální pro vaši chatu či chalupu doslova na konci světa.

Šetřete peníze díky slunci

Vzhledem k neustálému zvyšování energií jsou fotovoltaické panely stále častěji součástí takzvaných nízkoenergetických a pasivních domů. Pomáhají snížit celkové náklady na spotřebu tepla i elektřiny. Existují i verze hybridních solárních elektráren. V tomto případě využíváte slunce jako zdroj například při výpadcích elektřiny nebo v předem daných intervalech. Přebytečnou elektřinu, kterou vaše soukromá solární elektrárna bude vyrábět, můžete navíc velmi výhodně prodat dál.

Bonusy, akce, slevy

Všichni jsme si vědomi, že životní prostředí musíme chránit. Solární elektrárny produkují minimum splodin. Proto se snažíme využít je v co největší míře. Na pořízení solárních a fotovoltaických panelů jsou z toho důvodu poskytovány slušné dotace. Pokud budete pečlivě sledovat nabídku bonusů, akcí a slev výrobců a dodavatelů, jistě i vy zjistíte, že pořízení vlastní solární elektrárny je nejen výhodné, ale i počáteční investice není nijak závratná. A navíc velmi rychle vratná v podobě ušetřených peněz za teplo a elektřinu.
Zobrazení: 74791 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 1